Stanowisko pod buraki na przyszły rok

Oglądamy pole, na którym w przyszłym roku będą siane buraki. Jeszcze złoci się na nim wspaniała pszenica, która zostanie zebrana w najbliższych dniach. Spodziewamy się plonu powyżej 10 ton ziarna z ha. Czekamy aż kłosy obeschną, co zaoszczędzi nam kosztów suszenia ziarna.

Planujemy na tym polu 22 ha buraków. Przez ostatnie dwa lata była tu uprawiana pszenica, przedtem przez dwa lata groch na zielono oraz warzywa. Po rozdrobnieniu i wymieszaniu słomy z glebą za pomocą agregatu do uprawy ścierniskowej przygotujemy pole pod zasiew antymątwikowej gorczycy białej ograniczającej ewentualne żerowanie szkodnika. Gorczyca będzie również pełniła role uprawy przeciwerozyjnej. Planujemy na tym polu siew buraków w mulcz po gorczycy. Na wiosnę, w zależności od warunków, zastosujemy wariant z uprawą przedsiewną lub będzie to siew bezpośredni.

  

Ten wpis opublikowano w dziale Jesienna uprawa pola 2013 i oznaczono tagami . Dodaj do ulubionych .

1 odpowiedź do posta Stanowisko pod buraki na przyszły rok

  1. ansu komentuje:

    U mnie od ponad miesiąca susza uprawa ścierniska prawie niemożliwa. Wysiane nawozy NPK i trochę podrapane. Tylko środkowa redlica w agregacie podorywkowym się zagłębia, wał w powietrzu, ścierń sterczy.
    http://images64.fotosik.pl/79/9b86c2e85033a19e.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *