O naszym blogu

Witamy Państwa na blogu KWS, wirtualnym forum wymiany informacji, doświadczeń i poglądów dotyczących praktycznej uprawy buraka cukrowego.

Obserwujemy i komentujemy tutaj roczny cykl uprawy buraka cukrowego, począwszy od pierwszych, przygotowujących zabiegów agrotechnicznych, aż po końcowy zbiór i ocenę jego jakości.

Uprawa prowadzona jest przez plantatora z Kujaw, któremu specjaliści z KWS Polska towarzyszą i doradzają w doborze rozwiązań dających najwyższe szanse na uzyskanie maksymalnych plonów i najlepszej opłacalności uprawy.

Nasz blog składa się z relacji, opisów i komentarzy wszystkich czynności wykonywanych na polu wraz z uwagami na temat zalet i wad podjętych działań w formie wpisów, fotografii i migawek filmowych. Chcemy zamieszczać tutaj również komentarze i rozmowy z właścicielem plantacji oraz z sąsiadami zainteresowanymi naszą uprawą.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uprawą i agrotechniką buraka cukrowego do wzięcia udziału w naszym wspólnym przedsięwzięciu, do czytania, komentowania, zadawania pytań, dzielenia się wiedzą i doświadczeniem –  mamy nadzieję, że w ten sposób powstanie żywa historia uprawy plantacji buraczanej, której końcowym sukcesem będzie wzbogacenie wiedzy i podwyższenie kompetencji wszystkich uczestników tego blogu.

Moderatorem i opiekunem blogu jest dr Wacław Wiśniewski – kierownik działu Agroservice w KWS. Kontakt: waclaw.wisniewski@kws.com

Komentowanie jest wyłączone.